Diamond Car

Auto Tip

AutoTip to miesięcznik wydawany przez jednego z największych dystrybutorów części samochodowych w Polsce.

Skierowany jest do mechaników jak i wszystkich zainteresowanych zagadnieniami technicznymi jak i eksploatacyjnymi  motoryzacji.

Każdy zeszyt opisuje jeden z najbardziej popularnych modeli samochodów jeżdżący po Polskich drogach. Znajdują się w nim informacje praktyczne, techniczne jak również symbole poszczególnych części montowanych w danym modelu.

  AutoTip nr 1 Opel Astra II
Opel Astra II zadebiutował w roku 1998. W plebiscycie „Car of The Year 1999” zajął II miejsce, przegrywając jedynie z Fordem Focusem. Samochód bardzo szybko zdobył uznanie kierowców.
 
AutoTip nr 2 Fiat Punto II
Fiat Punto I ma na swoim koncie tytuł Car of Ther Year (rok 1995, wygrał z VW Polo i Oplem Omegą.). Fiat Punto II, pomimo tego, że praktycznie pod każdym względem jest lepszy od Punto I.

AutoTip nr 3 Daewoo Lanos
Daewoo Lanos zadebiutował w roku 1997. Było to niezwykle istotne wydarzenie przynajmniej z trzech względów. Popierwsze - koreański producent prezentował wówczas jeszcze dwa samochody – Nubirę i Leganzę.

AutoTip nr 4 VW Golf IV
Samochody kompakt rosną z generacji na generację. Reguła ta nie ominęła oczywiście Golfa. Jego czwarte wcielenie jest już naprawdę wygodnym, czteromiejscowym autem a zatem znakomicie predysponuje do roli rodzinnego środka transportu.

AutoTip nr 5 Ford Mondeo MK III
Premiera Mondeo II połączyła na chwilę dziennikarzy. W sposób jednomyślny podkreślano walory funkcjonalne tego pojazdu, rozsądnie skonfigurowaną gamę silników i rzecz najważniejszą – rewelacyjne właściwości jezdne.

AutoTip nr 6 Renault Megane
Na łamach Auto Tip gości tym razem Renault Megane Faza II. Warto w tym miejscu przybliżyć zagmatwaną nieco nomenklaturę nazewnictwa. Megane I produkowaną w latach 1995 - 2002 dzielimy na fazę I (1995 - 1998) i fazę II (1999 - 2002)

AutoTip nr 7 Transporter T4
Volkswageny T4 wytwarzane były w wielu wersjach nadwoziowych, silnikowych,napędu i wyposażenia - zarówno jako tradycyjnie użytkowe Transportery i osobowe Caravelle.

AutoTip nr 8 Peugeot 307
Peugeot 307 jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych kompaktów ostatnich lat.

AutoTip nr 9 Audi A4 B5
Audi A4 zadebiutowało jesienią w roku 1994.

AutoTip nr 10 Mazda 323 F
Prezentacja III generacji Mazdy F wywołała nie lada konsternację.

AutoTip nr 11 Fiat Bravo Brava
Fiat Bravo/Brava, czyli następca Tipo wszedł na rynek w sposób godny pozazdroszczenia. Tytuł samochodu roku dla gamy Bravo/Brava był świetną reklamą. Dodatkowo - auto było na tyle ładne, że zapisy w salonach przyjmowano jeszcze przed oficjalną premierą.

AutoTip nr 12 Skoda Fabia
Auto powstało na zupełnie nowej płycie podłogowej – tej samej, na której zbudowano później m.in. VW Polo IVgeneracji. Z rywalami mogło konkurować już nie tylko ceną.